Jakość w Lorenz

Nasza obietnica jakości

Pszenica, orzechy, ziemniaki, olej i inne: radość daje tylko jakość, którą możesz wyczuć smakiem. Przekonaj się, jak zapewniamy najlepszą jakość.

Po prostu dobre surowce

Wszystko kręci się wokół ziemniaków
Wszystko kręci się wokół ziemniaków
Wszystko kręci się wokół ziemniaków
Wszystko kręci się wokół ziemniaków
Ziemniaki z kontrolowanych upraw kontraktowych

Najlepsze ziemniaki kupuje się od dobrze znanych rolników. Tak samo jest u nas, ponieważ współpracujemy z rolnikami z okolic naszych zakładów już od ponad 20 lat. Efekt: najlepsza jakość na każdym etapie – od sadzonek ziemniaka poprzez pola uprawne aż do zbiorów. Potwierdzają to także regularnie przez nas prowadzone badania gleby i ziemniaków.

3 300 boisk do piłki nożnej - tyle miejsca zajmują pola, na których rosną nasze ziemniaki w Polsce. Dojrzewają na nich do zbiorów przez co najmniej trzy miesiące. Ponad 80 doświadczonych rolników troszczy się o ich najwyższą jakość. Długoterminowe umowy zapewniają partnerstwo łączące wiedzę naszych ekspertów z doświadczeniem rolników kontraktowych.

Ścisłe normy gwarantują kontrolę nad metodami upraw, w trosce o ochronę środowiska i konsumentów. Ważnych informacji dostarczają rejestry danych na temat nawożenia, nawadniania i właściwości gleby, a także ukierunkowane kontrole prowadzone od momentu sadzenia aż do zbiorów. Nie stosujemy roślin modyfikowanych genetycznie. Kontrolowane uprawy kontraktowe dostarczają nam najwyższej jakości ziemniaków, a także umożliwiają prowadzenie zrównoważonej gospodarki rolnej, z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Co ważne, wszystkie uprawy ziemniaków zlokalizowane są w niedalekich okolicach naszych zakładów produkcyjnych w Niemczech i Polsce. Redukujemy przez to drogi transportu, wspieramy ochronę zasobów oraz rozwój regionów.

Pszenica z regionu

Mąkę do wyrobu naszych wypiekanych i ługowanych przekąsek pozyskujemy z najlepszej pszenicy, mielonej w sprawdzonych przez nas młynach. Niektóre z nich posiadają certyfikaty ISO i BRC. Również tutaj wyznajemy zasadę: to, co dobre, jest blisko. Pszenicę kupujemy więc z regionów, w których znajdują się nasze zakłady produkcyjne.

Obietnica jakości w Lorenz: orzechy uprawiane i zbierane w sposób zrównoważony
Obietnica jakości w Lorenz: orzechy uprawiane i zbierane w sposób zrównoważony
Obietnica jakości w Lorenz: orzechy uprawiane i zbierane w sposób zrównoważony
Orzechy uprawiane i zbierane w sposób zrównoważony

Zgodne z najwyższymi standardami i zasadami zrównoważonego rozwoju: takie muszą być nasze orzechy, by trafiły do paczki. Tutaj także opłaca nam się przykładać wielką wagę do długotrwałych i partnerskich stosunków z naszymi dostawcami i rolnikami z terenów upraw na całym świecie. Na przykład nasze orzechy ziemne pochodzą głównie od farmerów z USA, Południowej Afryki oraz Indii, i często kupujemy je bezpośrednio od nich.

Wartościowy olej słonecznikowy i rzepakowy
Wartościowy olej słonecznikowy i rzepakowy
Wartościowy olej słonecznikowy i rzepakowy
Wartościowy olej słonecznikowy i rzepakowy

Do smażenia i pieczenia ulubionych przekąsek używamy wysokiej jakości oleju rzepakowego i słonecznikowego. Te cenne oleje roślinne zawierają dużą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki nim chipsy są wyjątkowo chrupiące. Ponadto, zwracamy szczególną uwagę na pochodzenie i smak wszystkich olejów, których używamy do produkcji naszych przekąsek.

TRANSPARENTNA ŻYWNOŚĆ

Lorenz: wartości odżywcze
Lorenz: wartości odżywcze
Lorenz: wartości odżywcze
Wszystko o wartościach odżywczych
To co w środku, widać też na zewnątrz

Chcemy, abyś mógł z przyjemnością cieszyć się naszymi przekąskami! Dlatego też na opakowaniach produktów oraz na stronie internetowej znajdziesz dokładne dane o wartościach odżywczych wszystkich wyrobów. Możesz szybko sprawdzić zawartość tłuszczu, nasyconych kwasów tłuszczowych, węglowodanów, cukru, błonnika, białka i soli w każdym produkcie.

Przekąska wegetariańska, a może wegańska?
Szeroki asortyment produktów wegetariańskich

Prawie wszystkie nasze produkty są wegetariańskie. Dzięki większej transparentności i lepszym oznaczeniom chcemy informować o tym w coraz bardziej przejrzysty sposób.

 

Wegańskie chipsy ziemniaczane i nie tylko

Niektóre z naszych wyrobów są wegańskie. Pilnujemy, by nie tylko główne składniki, lecz również wszystkie przyprawy miały wegańskie pochodzenie. Poprzez odpowiedni dobór aromatów i przypraw będziemy stopniowo poszerzać nasz wegański asortyment i wyraźnie go oznaczać na opakowaniach.

Wiele produktów Lorenz jest wegetariańskich.

Wiele naszych produktów jest wegetariańskich.

Lorenz oferuje produkty wegańskie.

Już dzisiaj niektóre z naszych produktów są wegańskie.

Jesteś alergikiem?
Dzięki naszemu zarządzaniu alergenami poczujesz się pewnie

Cierpisz na alergię pokarmową? Jesteśmy dziś w stanie rozpoznać wszystkie istotne alergeny oraz unikać ich, gdzie to tylko możliwe. Jeśli z uwagi na proces produkcyjny nie jest to możliwe, wówczas w widocznym miejscu umieszczamy odpowiednią informację. Wszystkie ważne dane na ten temat znajdziesz na opakowaniach, a także na stronach www poświęconych naszym produktom.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej albo zadać pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

 

Nasze certyfikaty

Najlepsza jakość nie pojawia się znikąd. Jest wynikiem naszych konsekwentnych wysiłków i doskonalenia. Aby mieć pewność, że nasze produkty naprawdę sprawią Ci radość, kierujemy się najwyższymi standardami jakościowymi i przestrzegamy surowych zasad. Cały nasz proces produkcyjny podlega regularnym kontrolom jakości przeprowadzanym przez zewnętrzne instytucje. Oczywiście stale sprawdzamy też produkty w naszych własnych laboratoriach.

Wytwarzamy dla Ciebie jakość, która jest oficjalnie potwierdzona: nasze zakłady produkcyjne posiadają certyfikaty IFS Food oraz BRC Global Standard for Food Safety. A Grupa Lorenz ma certyfikat PN EN ISO 9001.